(BitHub.pl) [POLISH] Bitwage: nowy system płatności dla freelancerów – jest Bitcoin

Bitwage
Bitwage

Table of Contents

Michał Korzec, Lut 18, 2019

Bitwage to start-up technologiczny, który zajmuje się płatnościami związanymi z wynagrodzeniami i wirtualnymi walutami. Ich system umożliwia klientom otrzymywanie lub wypłatę pewnej części zarobków w formie cyfrowych walut. Kolejną zaletą jest tańsze i szybsze fakturowanie międzynarodowe z indywidualnymi portfelami i kontami bankowymi. Teraz firma postanowiła zająć się rynkiem freelancerów – dzięki systemowi kompatybilnemu z popularnymi platformami będą mogli być wynagradzani w Bitcoinach.

money-3965448_1920

Platformy pośredniczące między zleceniodawcami a niezależnymi usługodawcami pozwalają z zasady na posiadanie jednego konta bankowego. W połączeniu z wymaganiem używania walut FIAT może powodować to duże opóźnienia płatności w przypadku pracy dla zagranicznych przedsiębiorstw. W celu rozwiązania tego problemu, Bitwage zainicjował system, który pozwoli na tworzenie wielu kont bankowych i podłączenie go do istniejących platform. Każde z nich będzie odpowiadało jednej relacji między freelancerem a usługobiorcami. Dzięki temu, płatności będą przebiegały sprawniej oraz możliwe będzie realizowanie ich za pomocą kryptowalut. System jest na razie dostępny w wersji beta. Współzałożyciel i CEO start-upu Jonathan Chester w rozmowie z Bitcoin Magazine wypowiedział się na temat nowych możliwości Bitwage.

"Bitwage może generować dla użytkowników indywidualne konta bankowe, odpowiadające poszczególnym relacjom z ich pracodawcami lub klientami. Dzięki nowej współpracy nawiązanej z partnerem bankowym, jesteśmy w stanie wprowadzić to rozwiązanie dla branży."

bitcoin-3024279_1920

W dalszej części rozmowy Jonathan Chester wyjaśnił, że konta odpowiadające poszczególnym relacjom pozwolą na szybsze potwierdzanie otrzymania środków. Co więcej, będą wpływały na ułatwienie zarządzania rachunkowością i umożliwią akceptację płatności w postaci kryptowalut. Te z kolei będą wykorzystywane do przyspieszania transferów transgranicznych.

"Freelancer może korzystać z portali takich jak Upwork, Freelancer, Toptal itp. i być wynagradzanym w BTC albo poprzez BTC, aby otrzymać walutę fiat szybciej i taniej. (…) Bitwage jest skoncentrowany na pełnieniu roli „bramy” między światem krypto a światem pieniędzy fiducjarnych w kontekście relacji pracownik/firma. Jesteśmy podekscytowani, że wprowadzamy kolejne innowacje i wdrażamy mainstreamowe zastosowania bitcoina."

Aby skorzystać z systemu w wersji beta, należy skontaktować się z Bitwage poprzez ich Slack Channel lub wiadomość e-mail na beta@bitwage.com.

Full article and image taken from BitHub.pl.

Media_EuropeFreelancersPaymentsBitcoin